Breadcrubs
حبیب اله فروزنده  مربی و سرپرست سابق تیم ملی والیبال ایران و باشگاه پاس به دیدار معبود شتافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه پاس قوامین، حبیب اله فروزنده  مربی و سرپرست سابق تیم ملی والیبال ایران و پیشکسوت ارزشمند و خوشنام این رشته بود که از او بعنوان "مرد با اقتدار" والیبال ایران یاد می کردند.

وی از موسسان و پیشگامان والیبال باشگاه پاس تهران بود و عشق به والیبال را در سطح نیروهای مسلح ترویج داد و نقش مهمی در رشد و توسعه این رشته ورزشی در میان نظامیان ایران داشت.

هر چند در گذشته‌های دور، پست تخصصی در بین بازیکنان والیبال زیاد رواج نداشت، اما فروزنده اکثر مواقع در پست قدرتی بازی می‌کرد.

ایشان بیش‌تر دوران والیبالی خود را در کارهای اجرایی گذراند و سرپرستی تیم والیبال باشگاه پاس، تیم والیبال ارتش، تیم ملی بزرگسالان ایران و مسئولیت کمیته مربیان، از جمله پست‌های اجرایی این پیشکسوت ارزنده والیبال ایران بود.

 در سال ۱۳۵۵خورشیدی در پیکارهای دوستانه و تدارکاتی والیبال ایران در کشور چین مربیگری تیم ملی را برعهده داشت. بعداز انقلاب نیز بارها در سمت مربی و سرپرست تیم ملی را هدایت کرد.از مهمترین افتخارات ورزشی ایشان در عرصه ملی سرپرستی تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی مردان جهان در سال ۱۹۹۸در شهرساپوروی ژاپن بود.

فروزنده در کنار والیبال به ورزش‌های دیگری همچون موتورسواری توجه داشت و یکی از قهرمانان این رشته در حرکات آکروباتیک بود.

موسسه فرهنگی ورزشی آموزشی پاس قوامین درگذشت این بزرگ مرد والیبال ایران را به خانواده ایشان، علاقه مندان به والیبال و جامعه ورزش کشور تسلیت عرض می نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالا