Breadcrubs
در آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان، مقام معظم رهبری، در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس، به‌صورت زنده درباره‌ی مسئله‌ی فلسطین سخن گفتند.همچنین این سخنرانی با پوشش خبری وسیعی در سرتاسر دنیا همراه بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی ورزشی آموزشی پاس قوامین، رهبر معظم انقلاب دیروز در سخنرانی روز قدس که بصورت زنده از شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی داخلی و خارجی پوشش داده می شد بیاناتی را در مورد رژیم اشغالگر اسرائیل و روز جهانی قدس ایراد فرمودند.ایشان در این سحنرانی هفت نکته مهم را به همه کسانی که دل در گرو مسئله‌ی فلسطین دارند توصیه کردند:

1- مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل الله و فریضه و مطلوب اسلامی است. پیروزی در چنین مبارزه‌ای تضمین شده است، زیرا فرد مبارز حتّی در صورت کشته شدن هم به اِحدی الحُسنیین دست یافته است.
۲-هدف این مبارزه، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است.
۳- هر چند بهره‌ گرفتن از هر امکان حلال و مشروع در این مبارزه مُجاز است و از جمله حمایتهای جهانی، ولی مؤکّداً باید از اعتماد به دولتهای غربی و نیز مجامع جهانیِ ظاهراً یا باطناً وابسته‌ی به آنها پرهیز کرد.

4- نکته‌ی مهمّی که نباید از نظر نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام دور بماند، سیاست آمریکا و صهیونیست‌ها در انتقال درگیری‌ها به پشت جبهه‌ی مقاومت است. راه‌اندازی جنگهای داخلی در سوریه، و محاصره‌ی نظامی و کشتار شبانه‌روزی در یمن، و ترور و تخریب، و تولید داعش در عراق، و قضایای مشابه در برخی دیگر از کشورهای منطقه، همگی ترفندهایی برای سرگرم کردن جبهه‌ی مقاومت و فرصت دادن به رژیم صهیونیست است
۵- سیاست عادّی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یکی از عمده‌ترین سیاست‌های ایالات متّحده‌ی آمریکا است.
۶- اصلی‌ترین توصیه‌ی اینجانب، توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمانهای جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است
۷- سخن آخر آن است که فلسطین متعلّق به فلسطینیان است، و باید با اراده‌ی آنان اداره شود. طرح همه‌پرسی از همه‌ی ادیان و اقوام فلسطینی -که از نزدیک به دو دهه‌ی پیش از این ارائه کرده‌ایم- تنها نتیجه‌ای است که باید بر چالشهای امروز و فردای فلسطین مترتّب شود. این طرح نشان میدهد که ادّعای یهودی ستیزی که غربیان با بوقهای خود آن را تکرار میکنند، بکلّی بی‌اساس است. در این طرح، فلسطینیانِ یهودی و مسیحی و مسلمان، در کنار هم در یک همه‌پرسی شرکت و نظام سیاسی کشور فلسطین را تعیین میکنند؛ آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آئین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.

ایشان همچنین در پایان سخنان خود  یاد شهیدان قدس، از شیخ احمد یاسین و فتحی شقاقی و سیّد عبّاس موسوی، تا سردار بزرگ اسلام و چهره‌ی فراموش نشدنی مقاومت، شهید قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ عراقی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای قدس را گرامی داشتند و به روح بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی درود فرستادند و برای شادی روح سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی حمد و توحیدی قرائت کردند.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بمناسبت روز جهانی قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین علاوه بر پخش زنده در بسیاری از کشورهای جهان با پوشش خبری گسترده ای در بین رسانه های بین المللی دنیا همراه شد.

بیانات ویژه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس از تلویزیون‌های APTN امریکا، قدس، کانال ۱۴ ترکیه، اولوسال ترکیه، العربی قطر، جم ترکیه، الاخباریه سوریه، کانال دولتی سوریه، الجزیره عربی، الجزیره انگلیسی، النجبا، المیادین، العهد، الفرات، الراصد، الاتجاه، کردست عراق، آفاق، الایام، بلادی، فلسطین الیوم،  AFP فرانسه، پایگاه اینترنتی العهد، یونیوز لبنان، رادیو النور لبنان و المسیره یمن پخش شد.

همچنین خبرگزاری‌های راپتلی و اسپوتنیک روسیه به صورت مستقیم پخش شد و توسط تلویزیون‌های هدایت انگستان، TRTترکیه، آخبر ترکیه، NHK ژاپن، فرانس ۲۴ فرانسه بخش عربی، العراقیه عراق، گلی کردستان عراق، خبرگزاری‌های آنسا ایتالیا، EFE اسپانیا، دمیراورن ترکیه،  ABCNEWS امریکا، ریانووستی روسیه و... به صورت غیرمستقیم پوشش خبری داده شد.

همچنین علاوه بر رسانه‌های خارجی مقیم در جمهوری اسلامی ایران، شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی دیگری  نیز بیانات مقام معظم رهبری را به صورت زنده پوشش دادند که از آن جمله می‌توان به شبکه‌های تلویزیونی الانوار۲، المسار، المسار۱، الاشراق، الولاء، الموقف، الطلیعه، الاباء، الحدث و میسان عراق، الصراط لبنان، الاقصی و هنا القدس فلسطین، شبکه۱۴، ثقلین و زینبیهTV ترکیه، الساحات یمن، وینTV و طهTV هند، جیTV و سچTV پاکستان، مهدیTV کنیا، اینترازTV آذربایجان، نـبــأ عربستان و رادیوهای الفرقان، العهد، المعارف، الهدی، اتحاد اسلامی و الحقیقة عراق، البصائر، الرسالة و صوت الهدی لبنان، صوت‌القدس، صوت‌الاقصی، صوت‌الأسری و صوت‌الشعب فلسطین و الوطن و صنعاء یمن اشاره کرد.

بالا